Warunki mieszkaniowe

       Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" jest domem dla osób przewlekle somatycznie chorych. W "Domu Kombatanta" może mieszkać na stałe 200 osób, które przyjmowane są do placówki na podstawie decyzji wydanej przez PCPR.

     Budynek  DPS „Dom Kombatanta" architektonicznie składa się z trzech segmentów - dwóch segmentów mieszkalnych, i jednego, w którym  znajdują się pomieszczenia administracyjne i pomieszczenia pomocnicze: kuchnia, kaplica, gabinet fryzjerski, gabinet lekarski, klub, sala gimnastyczna, gabinet fizykoterapii i hydroterapii, biblioteka i czytelnia,     a także kilkułóżkowy hotelik dla gości. Rodziny odwiedzające podopiecznych mogą zamieszkać w nim, by pobyć dłużej ze swoimi bliskimi. Na terenie domu znajduje się także  sklepik, w którym mieszkańcy mogą robić małe zakupy.

     Na segmentach mieszkalnych, znajdują się pokoje  podopiecznych,  pokoje dziennego pobytu, jadalnie, sale terapii zajęciowej, dyżurki pielęgniarskie, a także biura pracowników socjalnych i pomieszczenia pomocnicze – pralnie i magazyny podręczne. Segmenty mieszkalne wyposażone są w windy.

       Mieszkańcy mają do dyspozycji pokoje trzyosobowe, dwuosobowe i jednoosobowe.      W każdym pokoju jest balkon i łazienka, jest także sygnalizacja przyzywowa do dyżurki pielęgniarskiej i alarmowa sygnalizacja przeciwpożarowa.

   Jest wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych – osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich mogą bez przeszkód dotrzeć do każdego miejsca w Domu.

    Ogromną zaletą DPS jest jego położenie - z dala od ruchu miejskiego, pośród zieleni lasu, można cieszyć się ciszą i zdrowym powietrzem.

      Mieszkańcy otrzymują trzy podstawowe posiłki dziennie – śniadanie, obiad i kolację. Mogą także w dowolnym czasie otrzymać dodatkowy posiłek, gdy będą czuli taką potrzebę. Posiłki przygotowywane są przez pracowników kuchni DPS i są zróżnicowane w zależności od diety jaką mieszkaniec ustala z lekarzem. Może to być np. dieta cukrzycowa, lekkostrawna, wątrobowa czy dla osób mających problemy z jedzeniem – rozdrobniona. Posiłki nasi podopieczni mogą spożywać w jadalni lub w pokoju.

         Odzież osobistą jak również pościel utrzymują w czystości pracownice pralni, zaś          o czystość w pokojach (sprzątane są codziennie) dbają panie pokojowe.

    Hotelik dla rodzin – zamawianie miejsca  (34) 3564004  wew. 326