Aktualności
Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
Ach ten festiwal!
Kolejne październikowe spotkanie zespołów śpiewaczych z bliskich nam placówek pomocowych regionu. Jak co roku spotykamy się by wyśpiewać to co gra w duszy. A były to już dziewiąte zmagania o statuetkę anioła, nagrody głównej w Festiwalu. Tegorocznym laureatem został zespół z Domu Pomocy „Przyjaźń" z Tarnowskich Gór. Artyści prezentowali różne style wykonania utworów, był blues, soul, dynamiczny rock, a także kameralne wręcz intymne brzmienie głosów w pieśni śpiewanej a capella,( stylu muzycznego wywodzącego się z muzyki sakralnej, „jak w kaplicy," w luźnym tłumaczeniu: „w stylu kościelnym"). Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy: odwagi, serca i zaangażowania. Do zobaczenia w przyszłym roku. » czytaj dalej »
Dodano: 2018-10-19 10:29:49  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Piknik śląski
06.09.2018r. mieszkańcy Domu Kombatanta udali się do DPS ,,Zameczek" na „Piknik Śląski". Impreza w klimacie ludowej zabawy obfitowała w wiele artystycznych występów i innych atrakcji. Także i Nasi Mieszkańcy zaprezentowali się przed publicznością śpiewając piosenkę ,,Przy piecu stoła". Cała widownia bez wyjątków doskonale bawiła się podczas naszego występu. Uczestnicy pikniku mogli posilić się kiełbaską lub kaszanką z grilla, żurkiem oraz słodkim co nieco. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do domu i pewnie w przyszłym roku znów będziemy się bawić na Pikniku Śląskim w „Zameczku".
 » czytaj dalej »
Dodano: 2018-09-11 11:17:51  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Piknik integracyjny
Nadchodzi lato, po długiej zimie jest to dobry czas na to, by więcej przebywać na powietrzu wśród zieleni i cieszyć się promieniami słońca. Można także organizować spotkania i zabawy poza murami domu. Jedną z takich atrakcji był piknik integracyjny zorganizowany na początku czerwca. Zaproszona młodzież z ZSZ w Lublińcu przy ul. Klonowej śpiewała i grała dla naszych mieszkańców. Wystąpił także nasz zespół teatralny z humorystycznym spektaklem. A jeśli piknik, to oczywiście nie mogło zabraknąć dobrego posiłku – były kiełbaski z grilla i ciasto. Można było wspólnie z występującymi pośpiewać, a niektórzy próbowali swych sił w tańcu. Było wesoło i sympatycznie. » czytaj dalej »
Dodano: 2018-09-06 10:20:49  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Rozdanie dyplomów
11 maja b.r. w naszym domu miała miejsce miła uroczystość. Otóż, kursanci języka angielskiego (mieszkańcy DPS i uczestnicy Klubu Seniora) otrzymali dyplomy i upominki na zakończenie kolejnego cyklu nauki. Rozdanie dyplomów miało charakter bardzo uroczysty i poważny zarazem, bowiem poprzedzone było prezentacją umiejętności kursantów, które prowadziła pani Anita Naczyńska wraz z panem Mikołajem Naczyńskim. Umiejętnościom wypowiedzi w języku angielskim przysłuchiwało się tym razem liczne i nobliwe audytorium. Gośćmi spotkania byli : Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła, wicestarosta pan Tadeusz Konina, pani Ilona Kozioł dyrektor PCPR, pani Aleksandra Kowalczyk MOPS, pani Jolanta Olszewska dyrektor DDP Klub seniora, lektorzy szkoły językowej, pracownicy DPS i przyjaciele Domu Kombatanta. Nad całością czuwała pani Jadwiga Kozicka dyrektor DPS „Dom Kombatanta". Wszyscy uczestnicy prócz gratulacji otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę. » czytaj dalej »
Dodano: 2018-05-17 11:11:22  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
VIII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
VIII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Jak każdego roku w październiku organizujemy Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. W tym roku miał swoją już ósmą odsłonę, i jak zawsze zaproszeni uczestnicy z zaangażowaniem podejmują trud artystycznych zmagań. Z relacji uczestników cieszy się on wielkim uznaniem i dziwić nie może, coraz doskonalszy poziom występujących. W tym roku główną nagrodę zdobył zespół z DPS dla kombatantów w Opolu. Przyznana została także po raz pierwszy nagroda specjalna wynikająca z głosowania opiekunów wszystkich występujących grup. Nagrodami tradycyjne są, książki o tematyce religijnej ufundowanie przez organizatora oraz kalendarze misyjne ufundowane przez ojców Oblatów MN, którzy opiekują się naszym domem. Laureatom gratulujemy i już zapraszany na Mini Festiwal w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-10-20 11:01:17  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
05.10.2017r. nasza grupa teatralna tradycyjnie udała się do Bytomia na Miechowickie Artystyczne Kombatanckie Integracje „MAKI". Przegląd ten ma charakter konkursowy. Co roku wybierany przez komisję najlepszy zespół otrzymuje pięknego anioła. W zeszłym roku zostaliśmy laureatami przeglądu bytomskiego, w którym wzięło udział 9 zespołów. W tym roku mniej domów zgłosiło się do udziału w konkursie. Na występy przyjechało 6 domów m.in. z Bytomia, Tarnowskich Gór, Gliwic, Rudy Śląskiej. Nasz występ pt. ,,Czcić dzień kobiet czy nie czcić" bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Przedstawienie znalazło też uznanie w oczach jury, bowiem mieliśmy najwięcej głosów wraz z zespołem z Tarnowskich Gór i konieczna była dogrywka. Tym razem decyzję podejmowała pani wiceprezydent Bytomia. Pani prezydent wskazała na Tarnowskie Góry i to do nich powędrował Anioł. Nas jednak cieszyła doskonała zabawa. My natomiast możemy się pochwalić wyborem indywidualnym - najlepszego aktora przeglądu. Komisja konkursowa przyznała, że bez wątpienia był nim nasz podopieczny pan Tadeusz, który urzekł wszystkich nie tylko świetną grą aktorską ale przede wszystkim pięknym śpiewem.
Kolejnym naszym przedsięwzięciem był wyjazd na przegląd PUMA do Dąbrowy Górniczej, na którym to zdobyliśmy wyróżnienie. (PP)
 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-10-20 10:58:45  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
DZIEŃ OTWARTY 2017 r
Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" 2017 r.

Rozpoczął się czerwiec, a zatem jak co roku przyszedł czas na radosne spotkanie podczas Dnia Otwartego w DPS „Dom Kombatanta" w Lublińcu. Ta coroczna impreza gromadzi we wspólnej zabawie mieszkańców, rodziny, pracowników  i szacownych gości związanych z naszym Domem. Gościliśmy także, przedstawicieli z DPS z Bytomia, Tarnowskich Gór, Skoczowa, Lublińca.
Honorowy patronat nad całością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła. Wraz z ciepłymi życzeniami i gratulacjami od pana Starosty, otrzymaliśmy nagrodę specjalną dla grupy teatralnej, za udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku śpiewała dla nas pani Bernadeta Kowalska, młodzież z ZSZ z Lublińca, oraz zespół „Halka". Zaprezentował się także w żartobliwej inscenizacji zespół teatralny „ Młodzi Sercem i Duchem" z naszego domu. Atmosferę znakomitej zabawy nagradzały gorące oklaski i bisy Nie zabrakło także piknikowego wybornego poczęstunku, który zyskał uznanie. Pogoda była znakomita i wszyscy się świetnie bawili. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-06-06 10:26:54  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
W tym roku mieszkańcy naszego domu wybrali się na wycieczkę do Skoczowa – miasta w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Miasto malowniczo położone nad Wisłą u podnóży Beskidu Śląskiego od zawsze przyciągało turystów poszukujących ciekawych miejsc. Piękna starówka z barokowym ratuszem, a także atrakcyjna okolica stanowi o wyjątkowym uroku tego miejsca. Wszystkim polecamy wycieczkę do Skoczowa. » czytaj dalej »
Dodano: 2017-05-15 11:09:14  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
SPOTKANIA Z KULTURĄ
SPOTKANIA Z KULTURĄ
Spotkania z kulturą.
W grudniu wybraliśmy się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wyjazd zorganizowany w ramach programu „Aktywny senior" był miłym i ciekawym przeżyciem dla wielu mieszkańców. Wszyscy wrócili zadowoleni i chętnie dzielili się wrażeniami z innymi mieszkańcami.
Dodano: 2016-12-22 11:23:53  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Siódma odsłona naszego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, już za nami. Jak co roku spotykaliśmy się w październiku, by zmierzyć się w wokalnych popisach, śpiewając pieśni i piosenki religijne. Jest to bardzo piękne wydarzenie w Naszym Domu nie tylko ze względu na zmagania artystyczne, ale także dlatego, że jest to okazja by spotkać się ze „starymi znajomymi” z poprzednich festiwali. Oczywiście pojawiają się „nowi” uczestnicy, ale nie brak i „weteranów”, którzy występowali w poprzednich latach. Jurorzy w tym roku mieli bardzo trudy wybór, bowiem jak podkreślali poziom artystyczny był świetny, a nagrodę pierwszą zdobył zespół DPS „Zameczek” z Lublińca. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Laureatom i wszystkim uczestnikom składamy gratulację. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2016-10-25 09:42:00  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Wyników 56 na 6 stronach. Wyświetl 
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5   - następna >>>