Aktualności
Oferta sprzedaży samochodu
Ogłoszenie o przetargu publicznym nieograniczonym ustnym

na sprzedaż 16 miejscowego autobusu RENAULT MASTER dC i MR'03 3,5t

Organizator - Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" im. Rafała Kalinowskiego 42-700 Lubliniec ul. E. Cyrana 10 ogłasza przetarg publiczny nieograniczony ustny na sprzedaż samochodu: 16 miejscowego autobusu RENAULT MASTER dC i MR'03 3,5t.

Przetarg odbędzie się w dniu 13.10.2017r. w siedzibie Organizatora, o godz. 11.00.
Autobus RENAULT MASTER można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 w siedzibie Organizatora.

Przedmiot przetargu stanowi: 16 miejscowy autobus RENAULT MASTER dC i MR'03 3,5t, rok produkcji 2005, moc silnika 84kW (114KM) przebieg 140 000 km (przebieg aktualny - autobus w ciągłej eksploatacji), rodzaj paliwa – dizel, skrzynia biegów – manualna, szyby przednie i lusterka zewnętrzne regulowane elektrycznie, szyby przyciemniane (termoizolacyjne), klimatyzacja manualna (przód), wyposażenie: ABS, zamek centralny zdalnie sterowany, immobiliser, wspomaganie kierownicy, poduszka powietrzna kierowcy, radio CD, 16' opony letnie i dodatkowo zimowe na felgach (oba komplety w bardzo dobrym stanie), hak holowniczy.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wniesienie wadium w pieniądzu do dnia 13.10.2017r. do godz. 10.00 . Wadium wnosi się na konto Organizatora:

PKO BP S.A. Oddział w Lublińcu o numerze: 47 1020 1664 0000 3602 0189 9061.
Wysokość wadium wynosi: RENAULT MASTER – 3000,00 zł

Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone, zwraca się w terminie 7 dni, odpowiednio od dnia dokonania wyboru lub odrzucenia oferty.
Wadium złożone przez nabywcę zalicza się na poczet ceny.
Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku gdy oferent, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy sprzedaży.

Cena wywoławcza wynosi:
1. RENAULT MASTER – 30 000,00 zł

W przypadku wygrania przetargu Nabywca jest zobowiązany zapłacić cenę nabycia w terminie nie dłuższym niż 7 dni od dnia zawarcia umowy sprzedaży.
Organizatorowi przetargu przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyn.

Komisja przetargowa nie dopuszcza do przetargu oferenta, jeżeli:

1. nie wniósł wadium.

Organizator przetargu zawrze umowę sprzedaży po ostatecznym rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu najkorzystniejszej oferty.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-09-21 11:38:11  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
DZIEŃ OTWARTY 2017 r
Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" 2017 r.

Rozpoczął się czerwiec, a zatem jak co roku przyszedł czas na radosne spotkanie podczas Dnia Otwartego w DPS „Dom Kombatanta" w Lublińcu. Ta coroczna impreza gromadzi we wspólnej zabawie mieszkańców, rodziny, pracowników  i szacownych gości związanych z naszym Domem. Gościliśmy także, przedstawicieli z DPS z Bytomia, Tarnowskich Gór, Skoczowa, Lublińca.
Honorowy patronat nad całością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła. Wraz z ciepłymi życzeniami i gratulacjami od pana Starosty, otrzymaliśmy nagrodę specjalną dla grupy teatralnej, za udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku śpiewała dla nas pani Bernadeta Kowalska, młodzież z ZSZ z Lublińca, oraz zespół „Halka". Zaprezentował się także w żartobliwej inscenizacji zespół teatralny „ Młodzi Sercem i Duchem" z naszego domu. Atmosferę znakomitej zabawy nagradzały gorące oklaski i bisy Nie zabrakło także piknikowego wybornego poczęstunku, który zyskał uznanie. Pogoda była znakomita i wszyscy się świetnie bawili. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-06-06 10:26:54  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
W tym roku mieszkańcy naszego domu wybrali się na wycieczkę do Skoczowa – miasta w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Miasto malowniczo położone nad Wisłą u podnóży Beskidu Śląskiego od zawsze przyciągało turystów poszukujących ciekawych miejsc. Piękna starówka z barokowym ratuszem, a także atrakcyjna okolica stanowi o wyjątkowym uroku tego miejsca. Wszystkim polecamy wycieczkę do Skoczowa. » czytaj dalej »
Dodano: 2017-05-15 11:09:14  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
SPOTKANIA Z KULTURĄ
SPOTKANIA Z KULTURĄ
Spotkania z kulturą.
W grudniu wybraliśmy się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wyjazd zorganizowany w ramach programu „Aktywny senior" był miłym i ciekawym przeżyciem dla wielu mieszkańców. Wszyscy wrócili zadowoleni i chętnie dzielili się wrażeniami z innymi mieszkańcami.
Dodano: 2016-12-22 11:23:53  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Siódma odsłona naszego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, już za nami. Jak co roku spotykaliśmy się w październiku, by zmierzyć się w wokalnych popisach, śpiewając pieśni i piosenki religijne. Jest to bardzo piękne wydarzenie w Naszym Domu nie tylko ze względu na zmagania artystyczne, ale także dlatego, że jest to okazja by spotkać się ze „starymi znajomymi” z poprzednich festiwali. Oczywiście pojawiają się „nowi” uczestnicy, ale nie brak i „weteranów”, którzy występowali w poprzednich latach. Jurorzy w tym roku mieli bardzo trudy wybór, bowiem jak podkreślali poziom artystyczny był świetny, a nagrodę pierwszą zdobył zespół DPS „Zameczek” z Lublińca. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Laureatom i wszystkim uczestnikom składamy gratulację. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2016-10-25 09:42:00  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Zmagania językowe- kolejna odsłona
Zmagania językowe- kolejna odsłona
Zmagania językowe- kolejna odsłona
W poniedziałek 20 czerwca w Naszym Domu miało miejsce ważne wydarzenie. Otóż mieszkańcy uczestniczący w kursach językowych: języka angielskiego i niemieckiego, organizowanych przez Szkołę Językową „Naczyńscy" mieli możliwość, a jak sądzę, także i przyjemność zaprezentować swoje umiejętności. Sprawdzian umiejętności wypadł bardzo dobrze. Kursanci sprawnie i na ogół bezbłędnie, posługiwali się zwrotami w języku angielskim i niemieckim. Egzamin prowadziły nauczycielki języków: pani Anita Naczyńska i pani Katarzyna Zawada. Całość zaś z uwagą śledzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublińcu – Starosta pan Joachim Smyła, Wicestarosta pan Tadeusz Konina oraz pani Sylwia Fronczek – Sekretarz powiatu. Nie zabrakło także przedstawicieli DPS „Dom Kombatanta" z panią Dyrektor Jadwigą Kozicką na czele. Kursanci znakomicie poradzili sobie ze stresem, co zgodnie podkreślali zaproszeni goście. Oczywiście na koniec były nagrody – puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę. Po zmaganiach w czasie poczęstunku rozmawiano o życiu, o mniej lub bardziej ważnych sprawach, a także, a może przede wszystkim o radości płynącej z uczenia się. Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejną odsłonę kursów językowych w następnym roku szkolnym. Miłych wakacji!!!
Dodano: 2016-06-22 14:08:42  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Dzień Otwaty 2016 r.
Dzień Otwarty w „Domu Kombatanta" 2016 r.
4 czerwca 2016 r. miało miejsce kolejne spotkanie mieszkańców, ich rodzin, pracowników i gości podczas Dnia Otwartego w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" w Lublińcu. Jak sięgniemy pamięcią w przeszłość, to pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1998 roku. A zatem to już 18 spotkanie, w czasie którego wspólne biesiadowanie gromadzi osoby związane w różnorodny sposób z Naszym Domem. Nie bez znaczenia (o czym warto pamiętać) jest też fakt, że zawsze przez te wszystkie lata, towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda, co znakomicie pomaga w zabawie na powietrzu. W tym roku oklaskiwaliśmy występy zaproszonych gości, a wystąpili pan Jacek Kierok z małżonką, zespół „ Lisowianki", zespół Klubu Seniora z Lublińca, a także grupa teatralna „Młodzi Sercem i Duchem z „Domu Kombatanta. Radosne wrażenia wzmacniał przygotowany na tą okoliczność smakowity poczęstunek. Warto podkreślić to, że w ten dzień widać było o wiele więcej uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych – a przecież o to właśnie chodzi. » czytaj dalej »
Dodano: 2016-06-06 10:46:12  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
P.A.Sz.O.N.
W dniach 16-17. maja odbyła się II edycja wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych (P.A.Sz.O.N.). Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice. Przegląd adresowany był do osób niepełnosprawnych oraz do organizacji i instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne (stowarzyszenia, fundacje, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej, szkoły specjalne) z województwa śląskiego. Jury oceniało solistów i grupy w kategoriach: zespoły teatralne, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentalne, soliści oraz grupy taneczne. W przeglądzie wzięło udział 13 grup teatralnych z różnych miejscowości, także i nasza grupa teatralna z Domu Kombatanta ,,Młodzi duchem i sercem". Zaprezentowany przez nas spektakl w konwencji humorystycznej poświęcony Dniu Kobiet wywołał wiele radości i nagrodzony został gromkimi brawami. Występ podobał się nie tylko publiczności, został także doceniony przez jurorów i za to otrzymaliśmy wyróżnienie. Wszyscy szczęśliwi, zadowoleni, pełni optymizmu i wiary we własne możliwości wróciliśmy do domu. Podał Piotr Pasiak. » czytaj dalej »
Dodano: 2016-05-24 11:59:19  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
WIZYTA W TEATRZE ROZRYWKI

Wizyta w Teatrze Rozrywki

W listopadzie grupa mieszkańców Naszego Domu uczestnicząca w programie „Aktywny Senior” wyjechała do Teatru Rozrywki w Chorzowie. Obejrzeliśmy przedstawienie „Skrzypek na dachu”. Wrażenia po spektaklu były wspaniałe, zwłaszcza, że wielu mieszkańców miało okazję po raz pierwszy w życiu być na przedstawieniu teatralnym. Pewnie jeszcze długo w pamięci pozostaną wspomnienia wizyty w teatrze.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2015-12-10 10:09:37  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Występ Patriotyczny

Z okazji Święta Niepodległości gościliśmy w DPS „Dom Kombatanta” Zespół „OCH” z gimnazjum nr 1 w Lublińcu. Uczniowie i absolwenci gimnazjum występujący w zespole kierowanym przez pana Krzysztofa Gembałę wykonali kilkanaście pieśni patriotycznych. Sam występ miał niejako dwie części: w pierwszej chór i orkiestra prezentowali się samodzielnie, w drugiej chór wmieszał się w widownie i wraz z mieszkańcami wspólnie zaśpiewali kolejne pieśni. Pomysł okazał się znakomity, bowiem mieszkańcy żywo włączyli się w śpiew a wielu z nich autentycznie się  wzruszyło. Pięknie dziękujemy Zespołowi „OCH” i jej dyrygentowi Panu Krzysztofowi Gembale. Podziękowania kierujemy także  do pani Marzenie Kowalczyk-Jassak, która wspierała inicjatywę występu młodzieży w Naszym Domu.

 

 » czytaj dalej »
Dodano: 2015-11-26 10:28:01  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Wyników 51 na 6 stronach. Wyświetl 
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5   - następna >>>