Aktualności
Rozdanie dyplomów
11 maja b.r. w naszym domu miała miejsce miła uroczystość. Otóż, kursanci języka angielskiego (mieszkańcy DPS i uczestnicy Klubu Seniora) otrzymali dyplomy i upominki na zakończenie kolejnego cyklu nauki. Rozdanie dyplomów miało charakter bardzo uroczysty i poważny zarazem, bowiem poprzedzone było prezentacją umiejętności kursantów, które prowadziła pani Anita Naczyńska wraz z panem Mikołajem Naczyńskim. Umiejętnościom wypowiedzi w języku angielskim przysłuchiwało się tym razem liczne i nobliwe audytorium. Gośćmi spotkania byli : Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła, wicestarosta pan Tadeusz Konina, pani Ilona Kozioł dyrektor PCPR, pani Aleksandra Kowalczyk MOPS, pani Jolanta Olszewska dyrektor DDP Klub seniora, lektorzy szkoły językowej, pracownicy DPS i przyjaciele Domu Kombatanta. Nad całością czuwała pani Jadwiga Kozicka dyrektor DPS „Dom Kombatanta". Wszyscy uczestnicy prócz gratulacji otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostę. » czytaj dalej »
Dodano: 2018-05-17 11:11:22  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
VIII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej
VIII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Jak każdego roku w październiku organizujemy Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej. W tym roku miał swoją już ósmą odsłonę, i jak zawsze zaproszeni uczestnicy z zaangażowaniem podejmują trud artystycznych zmagań. Z relacji uczestników cieszy się on wielkim uznaniem i dziwić nie może, coraz doskonalszy poziom występujących. W tym roku główną nagrodę zdobył zespół z DPS dla kombatantów w Opolu. Przyznana została także po raz pierwszy nagroda specjalna wynikająca z głosowania opiekunów wszystkich występujących grup. Nagrodami tradycyjne są, książki o tematyce religijnej ufundowanie przez organizatora oraz kalendarze misyjne ufundowane przez ojców Oblatów MN, którzy opiekują się naszym domem. Laureatom gratulujemy i już zapraszany na Mini Festiwal w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-10-20 11:01:17  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
05.10.2017r. nasza grupa teatralna tradycyjnie udała się do Bytomia na Miechowickie Artystyczne Kombatanckie Integracje „MAKI". Przegląd ten ma charakter konkursowy. Co roku wybierany przez komisję najlepszy zespół otrzymuje pięknego anioła. W zeszłym roku zostaliśmy laureatami przeglądu bytomskiego, w którym wzięło udział 9 zespołów. W tym roku mniej domów zgłosiło się do udziału w konkursie. Na występy przyjechało 6 domów m.in. z Bytomia, Tarnowskich Gór, Gliwic, Rudy Śląskiej. Nasz występ pt. ,,Czcić dzień kobiet czy nie czcić" bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności. Przedstawienie znalazło też uznanie w oczach jury, bowiem mieliśmy najwięcej głosów wraz z zespołem z Tarnowskich Gór i konieczna była dogrywka. Tym razem decyzję podejmowała pani wiceprezydent Bytomia. Pani prezydent wskazała na Tarnowskie Góry i to do nich powędrował Anioł. Nas jednak cieszyła doskonała zabawa. My natomiast możemy się pochwalić wyborem indywidualnym - najlepszego aktora przeglądu. Komisja konkursowa przyznała, że bez wątpienia był nim nasz podopieczny pan Tadeusz, który urzekł wszystkich nie tylko świetną grą aktorską ale przede wszystkim pięknym śpiewem.
Kolejnym naszym przedsięwzięciem był wyjazd na przegląd PUMA do Dąbrowy Górniczej, na którym to zdobyliśmy wyróżnienie. (PP)
 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-10-20 10:58:45  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
DZIEŃ OTWARTY 2017 r
Dzień Otwarty w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" 2017 r.

Rozpoczął się czerwiec, a zatem jak co roku przyszedł czas na radosne spotkanie podczas Dnia Otwartego w DPS „Dom Kombatanta" w Lublińcu. Ta coroczna impreza gromadzi we wspólnej zabawie mieszkańców, rodziny, pracowników  i szacownych gości związanych z naszym Domem. Gościliśmy także, przedstawicieli z DPS z Bytomia, Tarnowskich Gór, Skoczowa, Lublińca.
Honorowy patronat nad całością objął Starosta Powiatu Lublinieckiego pan Joachim Smyła. Wraz z ciepłymi życzeniami i gratulacjami od pana Starosty, otrzymaliśmy nagrodę specjalną dla grupy teatralnej, za udział w Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku śpiewała dla nas pani Bernadeta Kowalska, młodzież z ZSZ z Lublińca, oraz zespół „Halka". Zaprezentował się także w żartobliwej inscenizacji zespół teatralny „ Młodzi Sercem i Duchem" z naszego domu. Atmosferę znakomitej zabawy nagradzały gorące oklaski i bisy Nie zabrakło także piknikowego wybornego poczęstunku, który zyskał uznanie. Pogoda była znakomita i wszyscy się świetnie bawili. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2017-06-06 10:26:54  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
W tym roku mieszkańcy naszego domu wybrali się na wycieczkę do Skoczowa – miasta w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Miasto malowniczo położone nad Wisłą u podnóży Beskidu Śląskiego od zawsze przyciągało turystów poszukujących ciekawych miejsc. Piękna starówka z barokowym ratuszem, a także atrakcyjna okolica stanowi o wyjątkowym uroku tego miejsca. Wszystkim polecamy wycieczkę do Skoczowa. » czytaj dalej »
Dodano: 2017-05-15 11:09:14  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
SPOTKANIA Z KULTURĄ
SPOTKANIA Z KULTURĄ
Spotkania z kulturą.
W grudniu wybraliśmy się do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Wyjazd zorganizowany w ramach programu „Aktywny senior" był miłym i ciekawym przeżyciem dla wielu mieszkańców. Wszyscy wrócili zadowoleni i chętnie dzielili się wrażeniami z innymi mieszkańcami.
Dodano: 2016-12-22 11:23:53  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

VII Mini Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej

Siódma odsłona naszego Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej, już za nami. Jak co roku spotykaliśmy się w październiku, by zmierzyć się w wokalnych popisach, śpiewając pieśni i piosenki religijne. Jest to bardzo piękne wydarzenie w Naszym Domu nie tylko ze względu na zmagania artystyczne, ale także dlatego, że jest to okazja by spotkać się ze „starymi znajomymi” z poprzednich festiwali. Oczywiście pojawiają się „nowi” uczestnicy, ale nie brak i „weteranów”, którzy występowali w poprzednich latach. Jurorzy w tym roku mieli bardzo trudy wybór, bowiem jak podkreślali poziom artystyczny był świetny, a nagrodę pierwszą zdobył zespół DPS „Zameczek” z Lublińca. Gościem specjalnym tegorocznego Festiwalu byli uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Laureatom i wszystkim uczestnikom składamy gratulację. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 » czytaj dalej »
Dodano: 2016-10-25 09:42:00  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Zmagania językowe- kolejna odsłona
Zmagania językowe- kolejna odsłona
Zmagania językowe- kolejna odsłona
W poniedziałek 20 czerwca w Naszym Domu miało miejsce ważne wydarzenie. Otóż mieszkańcy uczestniczący w kursach językowych: języka angielskiego i niemieckiego, organizowanych przez Szkołę Językową „Naczyńscy" mieli możliwość, a jak sądzę, także i przyjemność zaprezentować swoje umiejętności. Sprawdzian umiejętności wypadł bardzo dobrze. Kursanci sprawnie i na ogół bezbłędnie, posługiwali się zwrotami w języku angielskim i niemieckim. Egzamin prowadziły nauczycielki języków: pani Anita Naczyńska i pani Katarzyna Zawada. Całość zaś z uwagą śledzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Lublińcu – Starosta pan Joachim Smyła, Wicestarosta pan Tadeusz Konina oraz pani Sylwia Fronczek – Sekretarz powiatu. Nie zabrakło także przedstawicieli DPS „Dom Kombatanta" z panią Dyrektor Jadwigą Kozicką na czele. Kursanci znakomicie poradzili sobie ze stresem, co zgodnie podkreślali zaproszeni goście. Oczywiście na koniec były nagrody – puchary i dyplomy ufundowane przez Starostę. Po zmaganiach w czasie poczęstunku rozmawiano o życiu, o mniej lub bardziej ważnych sprawach, a także, a może przede wszystkim o radości płynącej z uczenia się. Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejną odsłonę kursów językowych w następnym roku szkolnym. Miłych wakacji!!!
Dodano: 2016-06-22 14:08:42  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Dzień Otwaty 2016 r.
Dzień Otwarty w „Domu Kombatanta" 2016 r.
4 czerwca 2016 r. miało miejsce kolejne spotkanie mieszkańców, ich rodzin, pracowników i gości podczas Dnia Otwartego w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta" w Lublińcu. Jak sięgniemy pamięcią w przeszłość, to pierwsze takie wydarzenie miało miejsce w 1998 roku. A zatem to już 18 spotkanie, w czasie którego wspólne biesiadowanie gromadzi osoby związane w różnorodny sposób z Naszym Domem. Nie bez znaczenia (o czym warto pamiętać) jest też fakt, że zawsze przez te wszystkie lata, towarzyszyła nam wspaniała słoneczna pogoda, co znakomicie pomaga w zabawie na powietrzu. W tym roku oklaskiwaliśmy występy zaproszonych gości, a wystąpili pan Jacek Kierok z małżonką, zespół „ Lisowianki", zespół Klubu Seniora z Lublińca, a także grupa teatralna „Młodzi Sercem i Duchem z „Domu Kombatanta. Radosne wrażenia wzmacniał przygotowany na tą okoliczność smakowity poczęstunek. Warto podkreślić to, że w ten dzień widać było o wiele więcej uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych – a przecież o to właśnie chodzi. » czytaj dalej »
Dodano: 2016-06-06 10:46:12  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
P.A.Sz.O.N.
W dniach 16-17. maja odbyła się II edycja wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Sztuki Osób Niepełnosprawnych (P.A.Sz.O.N.). Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice. Przegląd adresowany był do osób niepełnosprawnych oraz do organizacji i instytucji zrzeszających osoby niepełnosprawne (stowarzyszenia, fundacje, warsztaty terapii zajęciowej, domy pomocy społecznej, szkoły specjalne) z województwa śląskiego. Jury oceniało solistów i grupy w kategoriach: zespoły teatralne, zespoły wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentalne, soliści oraz grupy taneczne. W przeglądzie wzięło udział 13 grup teatralnych z różnych miejscowości, także i nasza grupa teatralna z Domu Kombatanta ,,Młodzi duchem i sercem". Zaprezentowany przez nas spektakl w konwencji humorystycznej poświęcony Dniu Kobiet wywołał wiele radości i nagrodzony został gromkimi brawami. Występ podobał się nie tylko publiczności, został także doceniony przez jurorów i za to otrzymaliśmy wyróżnienie. Wszyscy szczęśliwi, zadowoleni, pełni optymizmu i wiary we własne możliwości wróciliśmy do domu. Podał Piotr Pasiak. » czytaj dalej »
Dodano: 2016-05-24 11:59:19  |  Redagował: M. Chodorowski  |  Kategoria: aktualnosci  |  Dodaj komentarz
Wyników 53 na 6 stronach. Wyświetl 
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5   - następna >>>